
Studia Podyplomowe Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z niepełnosprawnością (rok akademicki 2018/2019)
Kierunki i specjalności
Jednostki prowadzące
Zapisy
Język wykładowy
Opis
Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do planowania i organizowania wczesnego wspomagania dziecka w oparciu o wielospecjalistyczną diagnozę funkcjonalną oraz psychopedagogiczną dostosowaną do rodzaju niepełnosprawności oraz możliwości psychofizycznych dziecka. Słuchacz zdobędzie wiedzę z zakresu metod i form terapii, które mają na celu wieloprofilowe stymulowanie rozwoju psychoruchowego i komunikacji dziecka niepełnosprawnego od chwili jego wykrycia do momentu rozpoczęcia nauki w szkole. Zostanie przedstawiona problematyka z obszaru metod wsparcia i specyfiki pracy z rodziną dziecka z niepełnosprawnością – współpraca między rodziną dziecka a specjalistami z zakresu wczesnego wspomagania oraz opracowanie, wdrożenie wieloprofilowego programu terapeutycznego dostosowanego do możliwości dziecka oraz warunków środowiskowych i rodzinnych, uwzględniający różne strategie terapeutyczne. Ponadto student zdobędzie wiedzę i umiejętności w zakresie organizowania wczesnego wspomagania rozwoju dziecka na poziomie współpracy międzyinstytucjonalnej i międzyresortowej w kontekście rozwiązań systemowych.
Zasady kwalifikacji
Kandydat na studia podyplomowe musi mieć ukończone studia licencjacie lub magisterskie z obszaru nauk humanistycznych lub społecznych oraz posiadać przygotowanie pedagogiczne.
lub
Kandydat na studia podyplomowe musi mieć tytuł licencjata lub magistra uzyskany po ukończeniu kierunku pedagogika albo na kierunku lokowanym w innych obszarach wiedzy, pod warunkiem posiadania potwierdzonych kwalifikacji nauczycielskich.
oraz
Rejestracja w systemie IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów) i złożenie kompletu dokumentów.
Miejsce ogłoszenia wyników
Wysokość czesnego
Dodatkowe dokumenty
Wymagane dokumenty
- podanie o przyjęcie na wybrane studia podyplomowe (formularz wydrukowany osobistego konta z systemu IRK),
- ksero dyplomu ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich (oryginał do wglądu),
- ksero dowodu osobistego (oryginał do wglądu),
- dokument potwierdzający przygotowanie pedagogiczne/kwalifikacje nauczycielskie
Dodatkowe informacje
Uruchomienie studiów
Uruchomienie studiów nastąpi po skompletowaniu grupy (20 osób), o czym zainteresowani zostaną powiadomieni w formie elektronicznej.
W sytuacji niewystarczającej liczby uczestników zaproponowany zostanie kandydatom inny kierunek studiów, który został uruchomiony.
Dodatkowe informacje
Dziekanat Studiów Podyplomowych - pokój A15
tel.: (85) 745 75 22, e-mail: podyplomowe.pip@uwb.edu.pl