
Studia Podyplomowe Oligofrenopedagogika (rok akademicki 2018/2019)
Kierunki i specjalności
Jednostki prowadzące
Zapisy
Język wykładowy
Opis
Celem studiów jest przygotowanie do kompleksowej realizacji zadań w zakresie pracy edukacyjno-wychowawczo-terapeutycznej z osobami o szerokim spektrum niepełnosprawności intelektualnej. Studia pozwalają zdobyć niezbędne kwalifikacje do pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w warunkach kształcenia specjalnego, integracyjnego i włączającego (w przedszkolu i szkołach specjalnych przysposabiających do pracy).
Studia obejmują łącznie 360 godzin zajęć w tym 60 godzin praktyk pedagogicznych. Zajęcia prowadzą pracownicy naukowo-dydaktyczni Wydziału Pedagogiki i Psychologii oraz praktycy pracujący z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.
Plan 3-semestralnych studiów obejmuje 360 godz.; integralną częścią programu studiów jest 60-godz. praktyka w przedszkolach i szkołach podstawowych i gimnazjalnych (z oddziałami/klasami integracyjnymi) oraz specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych i szkołach specjalnych przysposabiających do pracy.
Zasady kwalifikacji
Kandydat na studia podyplomowe musi mieć ukończone studia licencjacie lub magisterskie z obszaru nauk humanistycznych lub społecznych oraz posiadać przygotowanie pedagogiczne.
lub
Kandydat na studia podyplomowe musi mieć tytuł licencjata lub magistra uzyskany po ukończeniu kierunku pedagogika albo na kierunku lokowanym w innych obszarach wiedzy, pod warunkiem posiadania potwierdzonych kwalifikacji nauczycielskich.
oraz
Rejestracja w systemie IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów) i złożenie kompletu dokumentów.
Miejsce ogłoszenia wyników
Wysokość czesnego
Dodatkowe dokumenty
Wymagane dokumenty
- podanie o przyjęcie na wybrane studia podyplomowe (formularz wydrukowany osobistego konta z systemu IRK),
- ksero dyplomu ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich (oryginał do wglądu),
- ksero dowodu osobistego (oryginał do wglądu),
- dokument potwierdzający przygotowanie pedagogiczne/kwalifikacje nauczycielskie
Dodatkowe informacje
Uruchomienie studiów nastąpi po skompletowaniu grupy (20 osób), o czym zainteresowani zostaną powiadomieni w formie elektronicznej.
W sytuacji niewystarczającej liczby uczestników zaproponowany zostanie kandydatom inny kierunek studiów, który został uruchomiony.
Dodatkowe informacje
Dziekanat Studiów Podyplomowych - pokój A15
tel.: (85) 745 75 22, e-mail: podyplomowe.pip@uwb.edu.pl