
Studia Podyplomowe Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych (rok akademicki 2018/2019)
Kierunki i specjalności
Jednostki prowadzące
Zapisy
Limit miejsc
Język wykładowy
Opis
Celem Studiów Podyplomowych „Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych” jest wyposażenie absolwenta w ustrukturyzowaną oraz aktualną wiedzę, a także praktyczne umiejętności i kompetencje z zakresu stosowania prawa pracy i ubezpieczeń społecznych w Polsce, w tym w szczególności z zasadami zatrudniania i zwalniania pracowników w warunkach różnych typów umów, wynagradzania, czasu pracy, urlopów, obowiązków pracodawcy i pracownika, zasadami ustalania wysokości składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, obowiązkami płatników składek i zasadami ich kontroli, ogólnymi zasadami rozstrzygania sporów z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.
Studia kierowane są przede wszystkim do osób zainteresowanych problematyką prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, w szczególności tych, które zajmują się nią w praktyce: pracodawców, kierowników i pracowników działów kadr, menedżerów oraz osób, które rozważają możliwość zmiany kwalifikacji i zatrudnienia.
Merytoryczna zawartość studiów obejmuje cztery moduły, w których uwzględnione zostały takie aspekty, jak: prawo pracy, ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnego prawa pracy (a zwłaszcza regulacje w zakresie zatrudniania i zwalniania pracowników z uwzględnieniem różnych typów form zatrudnienia, wynagradzania, czasu pracy, urlopowania); prawa ubezpieczeń społecznych zwłaszcza w kontekście relacji pracodawca – pracownik – ZUS; wybrane aspekty zarządzania zasobami ludzkimi oraz moduł zajęć praktycznych, kładący nacisk na umiejętności interpretacji zapisów prawa pracy zwłaszcza w kontekście rozliczania wynagrodzeń i jego pochodnych, w tym składek na ubezpieczenia społeczne.
Zasady kwalifikacji
1. Słuchaczem Studiów Podyplomowych „Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych” może zostać absolwent studiów I lub II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich.
2. Studia Podyplomowe „Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych” kierowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów.
3. Rekrutacja na Studia Podyplomowe „Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych” odbywa się w systemie IRK (Internetowej Rejestracji Kandydatów).
4. Warunkiem przystąpienia do procedury rekrutacyjnej jest wniesienie przez Kandydata opłaty rekrutacyjnej.
5. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania przewidzianego limitu miejsc (32 miejsca).
6. Warunkiem koniecznym do pozytywnego zakończenia procesu rekrutacji jest dostarczenie kompletnych wymaganych dokumentów:
- podanie (wydruk ze strony IRK),
- odpis dyplomu,
- ksero dowodu osobistego,
- ksero dowodu wpłaty opłaty rekrutacyjnej.
7. Termin rekrutacji ogłaszany jest na stronie internetowej Wydziału Ekonomii i Zarządzania najpóźniej 2 tygodnie przed rozpoczęciem rekrutacji.
Wysokość czesnego
Dodatkowe informacje
Składanie dokumentów
do 2018-10-11 (9.30-13.30, pok. 106)