
Studia Podyplomowe Fundusze UE: pozyskiwanie i rozliczanie
Jednostki prowadzące
Zapisy
Limit miejsc
Język wykładowy
Opis
Studia skierowane są do osób zainteresowanych uzyskaniem praktycznych umiejętności w zakresie identyfikacji możliwych źródeł finansowania, pozyskania środków unijnych oraz rozliczenia projektów europejskich. Tak skonstruowane studia odpowiadają na wyzwania, stawiane przez dzisiejszy rynek pracy w Polsce. Szerokie możliwości finansowania przedsięwzięć współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej powodują, że umiejętności w zakresie identyfikowania źródeł finansowania projektów, a następnie ich przygotowania i rozliczania są szczególnie poszukiwane przez pracodawców. Projekty europejskie są realizowane obecnie niemal w każdej dziedzinie przez większość podmiotów (jednostki samorządu terytorialnego, instytucje otoczenia biznesu, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa, instytucje oświaty i kultury).
Słuchacz studiów uzyskuje kwalifikacje dające podstawę do samodzielnego pozyskiwania i rozliczania projektów/programów współfinansowanych przez fundusze Unii Europejskiej. Absolwent w/w studiów uzyska wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie:
- identyfikacji źródeł finansowania projektów rozwojowych za pośrednictwem funduszy unijnych,
- przygotowania projektów (tzw. miękkich, jak również inwestycyjnych, infrastrukturalnych) zgodnie z wymogami UE, wdrażania programów operacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy finansowej 2014-2020,
- wdrażania projektów dofinansowanych z funduszy europejskich (w tym rozliczenia rzeczowego i finansowego),
- kluczowych aspektów związanych z wdrażaniem projektów europejskich (w tym pomoc publiczna, zamówienia publiczne),
- ewaluacji interwencji funduszy UE oraz audytu projektów unijnych,
- rozliczania projektów w aspekcie finansowym i prawnym.
Wiedza oraz kompetencje nabyte w toku studiów zwiększają efektywność i skuteczność realizacji programów, projektów w administracji państwowej, samorządowej, przedsiębiorstwach (w tym w firmach konsultingowych), organizacjach pozarządowych, instytucjach finansowych, placówkach oświatowych, instytucjach otoczenia biznesu oraz innych podmiotach chcących aplikować i rozliczać środki pochodzące z funduszy europejskich.
Program studiów obejmuje 232 godziny dydaktyczne (2 semestry). Zajęcia prowadzone będą w soboty i niedziele (średnio co dwa tygodnie) w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego w Białymstoku.
PROCES DYDAKTYCZNY
Będzie realizowany w 16 zjazdach.
Zasady kwalifikacji
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania limitu. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem IRK – Internetowej Rejestracji Kandydatów. Bezwzględnym warunkiem do zakończenia rekrutacji jest dostarczenie przez kandydatów wymaganego kompletu dokumentów.
Wysokość czesnego
Dodatkowe dokumenty
- Podpisane podanie o przyjęciu na studia wydrukowane z osobistego konta rejestracyjnego kandydata.
- Dyplom ukończenia studiów wyższych (odpis, lub kserokopia potwierdzona za zgodność z oryginałem)
- Kserokopia dowodu osobistego
Dodatkowe informacje
Kontakt:
tel. 69592252
e-mail: sachpazidu@uwb.edu.pl